Інтерактивні мапи #ІнтернетРесурси
В порівнянні з іншими статтями, тут я подаю перелік інтерактивних мап, які побудовані на базі Google Maps або OpenStreetMap і ключовим є відсутність змінювання а тільки використання.
- Публічна кадастрова карта — map.land.gov.ua
- Геопортал відкритих даних Івано-Франківської області — mbk.if.gov.ua
- На Долоні — nadoloni.com (побудований на основі OpenStreetMap)
- Геоінформаційна система — energosoftcom.lviv.ua
- В похід карпатами — vpohid.com.ua
- Державний водний кадастр — облік поверхневих водних об’єктів — geoportal.davr.gov.ua
- Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів україни — monitoring.davr.gov.ua
Публічна кадастрова карта
Відомості про земельні ділянки.
В питанні ОТГ та села Молодків є цікава тема про балансоутримувача землі, яка колись планувалась під школу, а тепер не зрозуміло чи буде вона на балансі районного відділу освіти чи перейде на баланс ОТГ.
Здається в цьому сервісі можна побачити яка межа відповідальності наприклад відділу освіти району, чи територія села може очікувати на фінансування будівництва школи чи садка саме з району. Але я не до дуже впевнений, що крім цього така карта може дати.
Геопортал відкритих даних Івано-Франківської області
На Долоні
Працюючи на даними для доповнення мапи на OpenStreetMap, стикнувся з потребою уточнення трансформаторів і загалом Ліній Електропередач. В пешу чергу, щоб помістити дані на мапі, що потенційно може бути корисн людям, які будуть “літати” дроном. Адже відомо, що дрон може перестати працювати біля високовольтних ліній.
І якраз знайшовся сайт “На Долоні” — виглядає сторінкою, щодо освітлення по Україні (але БЕЗ можливості редагування на сторінці).
Виглядає, що в Молодкові світла немає :) #Жартую. Просто з якихось причин сайт не відображає дані — вони або не були додані, або сайт є застарілим ну або рахуються понижче 0 kV. Хоча на мапі вказано всі можливі вольтажі лінії від 0kv до 750kV. Для порівняння, навіть частина Польщі є доступна на мапі.
Геоінформаційна система
Написав я емейл до АТ “Прикарпаттяобленерго” про перелік ЛЕП та опор, а мене “відправили” на сайт oe.if.ua. Я й ніби вмію користуватись сайтами (як програміст), але даних суто на цьому сайті я не знайшов. Але, у футері є посилання на геоінформаційну систему, на які власне я і знайшов дуже багато про електрифікацію.
Тут вже можна побачити ЛЕП навіть 10 кВ, 6 кВ, 0.4 кВ.
Даний сайт має можливість показати дані ЛЕП, опор і навіть адрес мешканців на фоні мапи Google і OpenStreetMap.
В похід Карпатами
Цікава карта в першу чергу тим, що можна побачити інформацію про вершини в горах. Карта побудована на основі OpenStreetMap. тому дані беруться саме звідти. Але також є інгі дані, які пропонує сайт. Наприклад додатковий шар з назвами окремих ділянок гір.
Державний водний кадастр - облік поверхневих водних об’єктів
Натрапив в процесі публічного запиту щодо назв річок Лукавець. Тобто я писав запит до Івано-Франківської обл. ради, Івано-Франківської ОДА, Надвірнянської РДА, але по суті водними питаннями займається “Дністровське БУВР” — басейнове управління водних ресурсів. Ну а на їхньому сайті обліку водних об'єктів побачив, що річки названі по-різному, залежно який тематичний шар включити/показати. Надіюсь на їх додаткову відповідь засобами email.