Петиції на change.org — вірити чи ні?
Що це за платформа? Як вона працює? Приклад петиції #unrussiaUN
Провів мікро-дослідження, бо свого часу автоматично “увірував” в суть платформи для петицій, але потім засумнівався. І ось в цій статті описую результати свого дослідження.
Аналізую всього по трохи:
- Платформу change.org
- Як діють петиції
- Автора петиції “геть РФ з ООН” #unrussianUN
про платформу
Wikipedia про change.org:
Change.org is a website which allows users to create and sign petitions to advance various social causes by raising awareness and influencing decision-makers. The site is operated by a US-based non-profit company of the same name and claims to have nearly 500 million users as of December 2022.
Wikipedia подає інформацію також про так звану Civic технологію:
Change.org has attracted the interest of researchers working in the field of civic technology. In a quantitative analysis of the website’s data, researchers found that while some users can be identified as natural “power” users, average users also learn from their experience; the Change.org recommendation system reinforces their willingness to continue using the website through tailored recommendations, turning them into “power” users. Research also suggests that petitions containing positive emotions have higher chances of success, while petitions appealing to moral and cognitive content are less likely to be successful. Another study examining a data set of 3.9 million signers of petitions across 132 countries showed that men and women have different policy priorities and that even though women create fewer petitions than men, their petitions are more likely to be more successful.
- Петиції “сильніших” користувачів більш ефективні через механізм рекомендацій більш слабким користувачам.
- Петиції позитивного емоційного забарвлення більше ефективні.
- Петиції жінок (навіть якщо петицій мала кількість) все одно більш ефективніші ніж авторства чоловіків.
про петицію
Я бачив використання платформи change,org потенційно кілька раз до 2022 року. Але десь в кінці 2022 року, на початку 2023 року в Інтернеті почала ротацію петиція про “вигнання po$ії з ООН”:
І я звісно втішився, підписав, але довший час кількість підписантів була майже постійна — біля 330 тис. І майже завжди протягом двох місяців не вистачало біля 170 тис підписів. 24 квітня 2023 я знову повернувся до цієї петиції, де вже було 338,632 підписів, тобто ще ДАЛЕКО до мети — до 500 тис.
UPD.
- 01.05.2023 зібрано 340,945 підписів.
- 15.07.2023 зібрано 353,120 підписів, тобто треба 146,880 підписів.
В описі до петиції КОРОТКО пояснено, чому po$ія НЕ МАЄ ПРАВА бути в ООН:
“за нинішнім статусом в ООН Росія не є ні частиною Ради Безпеки, ані членом ООН, адже не пройшла процедуру вступу в ООН, згідно зі статтею 4 Статуту ООН.
“Відповідно до статті 23 Статуту ООН, Росія не є постійним членом Ради Безпеки ООН! У нинішньому Статуті ООН сказано, що Радянський Союз ще існує, а Росія взагалі не згадується.”
“Двері ООН для Російської Федерації мають бути зачинені, тому що для вступу до ООН, Російська Федерація, відповідно до 4 статті Статуту ООН, повинна зупинити агресивну війну в Україні та повернутись до міжнародно визнаних кордонів.”
Тепер залишається прочитати статут ООН і підписати всім петицію. Справа виглядає ДУЖЕ ПРОСТОЮ.
“В ст. 23 Статуту ООН, в якості постійних членів Ради Безпеки перелічені наступні держави”:
«Китайська Республіка, Франція, Союз Радянських Соціалістичних Республік, Сполучене Королівство Великобританії та Північної Ірландії та Сполучені Штати Америки»
“Нинішня присутність уряду Російської Федерації в Раді Безпеки ООН — це наслідок обману, що здійснив Президент Російської Федерації Борис Єльцин”.
“Урядом Російської Федерації була винайдена формула в якій «Російська Федерація» — це нове ім’я «СРСР», а відтак «СРСР» продовжує засідати в ООН під новим ім’ям «Російська Федерація»”.
“Про цю начебто “зміну назви” Президент Російської Федерації Борис Єльцин повідомив Генерального секретаря ООН — Хав’єра Переса де Куельяра, в своєму листі 24 грудня 1991 року”.
Остаточно переконало мене, що петиція “адекватна” коли я побачив QR код з посиланням на петицію на будинку в Бучі на фото від 24.04.2023 з твіта Kaja Kallas (ну бо раніше, я особисто того будинку НЕ бачив ніде в Інтернеті):
Власне 24 квітня 2023 року Kaja Kallas якраз приїхала до України, і побувала в Житомирі, Бучі та Києві і завдяки спостереженню за нею мені нагадалась та петиція, ну щоб зайти, перевірити чи вона вже набрала голосів чи ні.
І я знову почав ділитися посиланням на петицію в соц.мережах.
Є тут такий твіт в Твіттері:
Де я зрозумів, телеканали “1+1” та “Інтер”, яких я думаю можна вважати “офіційними медіа джерелами”, вже інформували про автора (23.04.2023), хто розміщує банери #unrussiaUN
Хоча у відео згадується 1 млн підписів як остаточна ціль, а на сторінці петиції як ціль вказано 500 тис голосів. Не зрозуміло чи це перша стадія, чи помилка авторів відео, я не знаю.
але…
про платформу change.org — чому контакти po$ійські?
МІНУС 1. Російська мова показуєтсья україномовним користувачам, в яких на компютері чи телефоні основна мова українська або як fallback рсоійська. Моя порада — користуйтесь ВСЮДИ і завжди англійською мовою.
МІНУС 2. Глянувши на петицію, можна зауважити, що є кнопка поширення в соцмереж Вконтакте — яка на території України заблокована, але в Європі та Америці працює і є доступна.
Ну думаю, ОК, як програміст я розумію, що це інструмент соц мереж програмується окремо, і в більшості випадків просто має стандартний набір, але автор сайту може модифікувати які іконки показувати а які ні.
МІНУС 2. Потім я ще глянув контакти в низу сторінки change.org і зауважив, що НЕЗАЛЕЖНО від обраної мови сторінки, посилання на Твіттер і Фейсбук PO$ІЙСЬКІ.
Сторінка в Твіттері ДІЙСНА, але остання активність була в липні 2022 року.
А сторінка в Фейсбуці виглядає на вже заблоковану або закриту.
ПИТАННЯ (до платформи change.org) — чому на міжнародному БАГАТОмовному сайті change.org, посилання на сторінки в Твіттері і Фейсбуці САМЕ PO$ІЙСЬКІ?
Ну ОК, знову ж як програміст подумав — можна було помилитись, криво запрограмувати багатомовні посилання на різномовні посилання (адже є ChangeOrgIndia, ChangeOrgGermany і так далі…).
МІНУС 2.1. Але, якщо подивитися на сторінці Guides (особливо на малому чи зміненому екрані),
То там появляються посилання вже такі:
- http://www.facebook.com/Change.org
- https://twitter.com/Change
- http://www.linkedin.com/company/change-org
- http://www.youtube.com/user/changepress
- https://www.instagram.com/changedotorg/
Тобто ці контакти є міжнародні, і саме ці Твіттер і Фейсбук акаунти ПОВИННІ б бути внизу сторінки.
Ось що мені відписали з служби підтримки:
Дивна відповідь, але ок…
Я там ще перепитав їх про країну головного офісу, ну типу дивуючись чому в них первинно po$ійські Твітер і Фейсбук акаунти, ну то відписали так:
про автора петиції
Вже вкотре я зауважив, що та кількість підписантів чому підозріло постійно мала. Ну бо я думав, що вже за пів місяця буде зібрана 500 тис підписів, ну бо ж люди наліво і направо кричать що po$ія держава терорист, треба її геть і тд тп. Не знаю як автори популяризують інформацію про петицію, але в публічних медіа джерелах інформація проскакує ДУЖЕ РІДКО.
Авторами петиції є Civic Hub — але більш детальної інформації на платформі change.org ніж назва і логотип про них НЕМАЄ.
Тут я ЗАДУМАВСЯ — а чому вони назвались саме CIVIC hub? І тут мені згадалось те що я читав на Вікіпедії про CIVIC технологію. Тому автоматично почав їх підозрювати, що це СПЕЦІАЛЬНО створений акаунт для дослідження цієї технології щодо впливу та маніпуляції масами в суспільстві. НУ ОК — крім мого СУБ’ЄКТИВНОГО припущення я НІЧОГО не мав, тому треба було якось то підтвердити ОБ’ЄКТИВНО.
Глянув я тоді більше детально той акаунт і секцію “Updates”, де я побачив їхню окрему статтю, такий собі блог-пост, від 7 березня 2023 року.
І там автори посилаються Інтернет сторінку — http://www.kickrussiaout.info/
А вже там я знайшов інші контакти:
- Facebook “Громадських хаб”
- Twitter “Громадський _Хаб”
- Instagram “Громадський Хаб”
- YouTube “Громадський Хаб”
- І навіть на GitHub-і мають акаунт. Хоча автора того репозиторія “некий” Viktor Ageyev (вчився в Одесі, живе в Ізраїлі — юрист, програміст).
На Інстаграмі у них є фотка ТОГО самого будинку з Бучі (так принаймні мені бачиться):
В інфо Фейсбук сторінки також вказана інша Інтернет сторінка — https://civichub.org.ua/ на якій контактні дані сходяться. На сторінці https://civichub.org.ua/about-us/ знайшов текст:
“NGO “Civic Hub” was established on 15.05.2017 by active citizens of Ukraine. Our goal is to build a civil society based on the principles of democracy with transparent functioning state institutions. 24.02.2022, we were forced to stop our civilian projects and refocus our efforts on humanitarian issues and assistance to the military.”
Дивно правда, чому ПЕРША фотографія на сайті https://kickrussiaout.info/uk/home/ містить саме Пінчука (звісно біля особи з дуже співзвучним ім’ям IOURI LOUTSENKO (який ДУЖЕ ДИВНО, але зафоловив мене у відповідь на Твіттері — шок)):
Ще один привід замислитись… трактую як МІНУС… Але ок, йдемо далі…
На тому ж сайті є посиланні на донат де побачив їхні реквізити:
- ГРОМАДСЬКИЙ ХАБ
- Розрахунковий рахунок UA243052990000026000026705036
- ЄДРПОУ 41334026
ПО коду ЄДРПОУ знайшов більше даних на OpenDataBot платформі:
І ще глянув на YouControl:
Ніби ок, але дивно чому вони мають дві альтернативні назви англійською — Civic Hub vs. Civil Hub:
КРІМ ТОГО, там на YouControl є також такі записи як:
Ну це я до того, що якось НЕОДНОЗНАЧНО з назвами… А схему зв’язків я не можу бачити на YouControl б я НЕ маю платного акаунта.
Але я твітнув в Твіттері, і YouControl мені відписали в Фейсбуці. Ось деякі дані щодо схеми зв’язків:
ТОВ ЮНІКОНСТ, БО МБФ “ГРОМАДСЬКИЙ ХАБ”, ГО МІУ та кілька ФОПів мають зв’язок за номером телефону. Пунктир показує історичні зв’язки. Червоний Дмитро Григорович є керівником ГО та бенефіціаром Еко Кітчен (50%), проте унікальність цього імені 33%, середня ймовірність збігів (10%-50%). Тобто існує ймовірність потрапити на повну тезку фізичної особи.
В ЄДР зазначається, що “CIVIC HUB” — це Повне найменування іноземною мовою, а “CIVIL HUB” — Скорочене найменування іноземною мовою. Чи це окей — краще проконсультуватися з юристами. Сайт civic-hub.org та пошта info@civic-hub.org існують ще з 2017-го, зміни найменувань не було. Експрес-аналіз рекомендує звернути увагу на зміни керівників і факт, що компанія знаходиться в житловому будинку. Проте для ГО це не рідкість.
Повертаючись до інших контактів чи медіа ресурсів, на YouTube є ряд відео з Youri Lutsenko а зокрема це відео, своєрідне інтерв’ю з відомою українською журналісткою Ivanna Klympush-Tsintsadze.
А тут особистий YouTube канал Iouri Loutsenko.
На сайті https://kickrussiaout.info є ось така постанова, тут собі в статті подам тільки заголовок:
Посилання на постанову https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2787-20#Text
ОТОЖ, я написав “Громадському Хабу” в соцмережах, щоб підтвердити:
а) їх (Civic/Civil Hub) ознаку українця та адекватності як людини/людей як автора петиції.
б) чи саме вони роздрукували величезний QR-код і поставили на одному із будинків в Бучі? (по фото в Інстаграмі виглядає що ТАК, але…)
Станом на 1 Травня 2023 мені ніхто не відписав :(
ВИСНОВКИ
- Петицію “Геть РФ з ООН” вважаю нормальною, але мало-популяризовною в медіа дежрелах. Складається враження, що це своєрідна “тиха операція”, якою займається мала кількість людей, але на дуже великому масштабі. І відчуття що тільки в США та Канаді. Ну бо погодьтесь, не кожен пересічний громадянин України знає юридичні норми та всі статті статутів ООН чи НАТО.
- Можливо все що я вище написав комусь стане в нагоді. Можливо ні. Але я вважаю, що ВАРТО СПРОБУВАТИ зібрати підписи в петиції, тим більше коли нею займаються люди з юридичним досвідом та досвідом міжнародного права.
- Платформа change.org мене засмутила, і поки що розчаровує, адже бачу певні або “залишки помилок програмістів” або “свідомо зроблені помилки” так щоб кількість po$ійського матеріалу на платформі таки переважала.
- Вкотре переконуюсь, що копатись до правди цікавий але дуже затягуючий процес. По дорозі до суті можна дізнатись ДУЖЕ БАГАТО цікавого.
Почитати ще щось:
- Моя стаття про Інтернет публічні сервіси (Гру-2020).